Liepos 21 d. festivalio “Senamiesčio Žiogas” atsisveikinimo koncertas

„Senamiesčio žiogas“ – jau dešimtus metus rengiamas, didžiausias Kauno mieste autorinės muzikos festivalis po atviru dangumi, kuris apima, autorinę kūrybą skirtinguose muzikiniuose žanruose, tokiuose kaip: dainuojamoji poezija, džiazas, bliuzas, folkloras, pasaulio muzika ir kt. Festivalis pristato ne tik muziką, bet ir vizualiuosius menus bei edukacines kūrybines dirbtuves vaikams ir jaunimui.

Šią vasarą įvyks du paskutiniai festivalio “Senamiesčio Žiogas” koncertai: liepos 21 d. ir rugpjūčio 18 d. Kauno senamiestyje, Daugirdo amfiteatre.

Kad ir kaip būtų liūdna, tačiau šiuo dešimtuoju jubiliejiniu festivalio sezonu organizatoriai ir užbaigs „Senamiesčio žiogo“ muzikinę kelionę.
Liepos 21 d. 18:30 val. priešpaskutiniame festivalio koncerte Jums pasirodys:

  • NEDA MALŪNAVIČIŪTĖ IR OLEGAS DITKOVSKIS
  • IEVA NARKUTĖ
  • DOMANTAS RAZAUSKAS IR GRUPĖ
  • ANDRIUS ZALIESKA – ZALA (GRUPĖ “ARBATA”)
  • DEIMANTĖ RŪTĖNAITĖ

NEDA MALŪNAVIČIŪTĖ IR OLEGAS DITKOVSKIS – džiazo vokalo virtuozė ir dainuojamosios poezijos žanrą atstovaujantis aktorius. Prie aktoriaus, bardo Olego Ditkovskio, turinčio savitą požiūrį į autorinę dainą, puikiai dera moteriškas Nedos Malūnavičiūtės vokalas ir skaidrios, virtuoziškos fleitos bei vokalo improvizacijos. Prasmingi tekstai, nebanali muzika, džiazo elementai ir stipri vidinė energija – visa tai galima pamatyti dueto pasirodymuose. Festivalio programoje išvysite dviejų žmonių, vyro ir moters išgyvenimus, patirtis ir mintis apie amžinas vertybes – gyvenimą, meilę ir mirtį. Skambės naujos ir senos, laiko patikrintos dainos, kurios kiekvieną kartą atliekamos vis kitaip.

Neda ir Olegas Ditkovskis

IEVA NARKUTĖ – jauna, tačiau stulbinančiai talentinga atlikėja. Jau daugiau nei dešimt metų dainas kurianti I. Narkutė daugybės klausytojų atrasta per dainą „Raudoni vakarai“, kuri nuskambėjo filme „Tadas Blinda. Pradžia.“ Ieva dainuoja tam, kad jos dainos tyliai įsirangytų į klausytojo kambarį, kai kaupiasi vakaras arba aušta rytas, ir nors trumpam paliestų klausančiojo širdį. Į savo kūrinius ji linkusi žiūrėti kaip į pasaulin paleistus vaikus – nuo momento, kai dainą išgirsta klausytojas, ji ima truputėlį priklausyti ir jam, jis gali ją prisijaukinti, perkurti, nešiotis mintyse su savimi. Festivalio organizatoriai džiaugiasi, kad Ieva „Senamiesčio Žiogo“ klausytojus savo dainomis džiugina nuo pirmųjų festivalio dienų.

Ieva Narkutė

DOMANTAS RAZAUSKAS IR GRUPĖ – atlikėjas, be kurio festivalio organizatoriai jau nebeįsivaizduoja „Senamiesčio žiogo“ scenos. Atlikėjo grojamą ir kuriamą muziką sunku įvilkti į vieno konkretaus žanro rėmus. Čia ir dainuojamoji poezija, ir bliuzas, ir reggae muzika, ir daugybė improvizacijų. Autoriniai tekstai, vidinė energija ir profesionalus atlikimas, leido Domantui įsitvirtinti tarp garsiausių gyvos muzikos atlikėjų Lietuvoje. Domanto Razausko koncertai ypatingi tuo, kad kiekvienas pasirodymas yra vis kitoks. Kiekvienam koncertui repetuojama atskirai, dainų aranžuotės kiek pakeičiamos, įtraukiama ir naujų dainų. „Mūsų koncertai Kaune visada yra ypatingi, atsimenu kiekvieną iš jų, nes Kaune būtinai nutinka kas nors žavaus ir netikėto. Tu ir publika tampi vienas žmogus“, – sakė žinomas bardas, pirmasis Vytauto Kernagio vardo gitaros laureatas D. Razauskas.

Domantas Razauskas

ANDRIUS ZALIESKA – ZALA – visiems geriau žinomas kaip grupės „Arbata“ guru, idėjinis vadas ir vokalistas. Nuolatos scenoje ir gyvenime besišypsantis atlikėjas mėgsta eksperimentuoti garsais bei įvairias muzikiniais stiliais. Šį kartą Zala festivalio scenoje pasirodys įdomiu ir intriguojančiu sąstatu: su fleitininke Vaida Skardžiuviene bei perkusijos meistru Martynu Nugaru. „Visada gera sugrįžti ten, kur esi laukiamas. Galime pažadėti – kaip visada bandysim nustebinti ir klausytoją ir save“, – teigia Andrius. Visada įdomu spėlioti, kaip gi šį kartą skambės Zalos pasirodymas.

Andrius Zalieska

Koncertą pradės jaunoji dainuojamosios poezijos atlikėja DEIMANTĖ RŪTĖNAITĖ. Kaip sako pati atlikėja: „Kurti labiausiai įkvepia tie dalykai, kuriuos pati išgyvenu: meilė, džiaugsmas, nusivylimas, laimė. Pagrindinis mano dainų tikslas, kad kiekvienas klausytojas bent vienoje dainos žodžių eilutėje atrastų save. O pats nuostabiausias jausmas, kai po pasirodymo žmonės prieina ir pasako pastabų, gražių komplimentų, nusišypso ir palinki didžiausios sėkmės. Dėl to verta būti scenoje ir dovanoti visiems savo muziką“.

Deimantė

Kaip ir kasmet, šalia muzikos įsikurs ir ekologiškos kūrybinės dirbtuvės mažiesiems festivalio lankytojams. Kol tėveliai mėgausis muzika, „Paukščio spinta“ kvies vaikučius sudalyvauti kūrybinėse dirbtuvėlėse “Skambančios šakos“. O „Kūrybos kampas 360“ pakvies vaikus ir jaunimą į eko dizaino dirbtuves, kurių metu bus mokoma kaip daiktus “prikelti” antram gyvenimui ar pasigaminti juos iš antrinio panaudojimo žaliavų.

dirbtuveles 3

„Senamiesčio Žiogas“ priešpaskutinį kartą savo muzikinėje kelionėje laukia visų išsiilgusių Senamiesčio pavėsio, gitarų, pianino, akordeonų muzikos skambesio, vakarojimo tradicijos ir muzikos su tikrais tekstais.

Pirmi 100 bilietų su 20 proc. nuolaida!
Pirkti bilietus

 

  • Start date:
    2014/07/24, 19:00